MICHAŁ NOGAŚ – SPOTKANIE „LITERATURA NA PODRZECZNEJ” 15.12

MICHAŁ NOGAŚ – SPOTKANIE „LITERATURA NA PODRZECZNEJ” 15.12

Michał Nogaś będzie naszym kolejnym gościem w cyklu „Literatura na Podrzecznej”. Zapraszamy w piątek 15 grudnia o godz.17.00. Prowadzenie spotkania Ola Kołodziejek.
To będzie literackie podsumowanie roku 2023. Wejściówki od poniedziałku, 4 grudnia w kasie ŁOK.

Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. A opisaną w tych książkach rzeczywistość – przedstawia swoim odbiorcom. Również muzycznie.
MICHAŁ NOGAŚ – polski dziennikarz, w latach 2000–2016 związany z Programem III Polskiego Radia, a od 2020 z Radiem Nowy Świat. Wraz z Wojciechem Włodarczykiem przygotowuje cykliczny program „Tym żył świat”, będący prezentacją najważniejszych wydarzeń współczesnego świata, na podstawie radiowych zasobów archiwalnych. W Trójce zajmował się kulturą. Był kierownikiem Redakcji Publicystyki. Współtworzył Radiowy Dom Kultury. W piątkowe poranki rozmawiał na antenie z Wojciechem Mannem o nowościach książkowych. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Odszedł z radiowej Trójki z końcem października 2016 roku. Od listopada 2016 prowadzi cykle wideo o literaturze w serwisie internetowym Gazety Wyborczej. Publikuje na łamach „Wyborczej”, „Książek. Magazynu do Czytania” (gdzie prowadzi autorski cykl rozmów „Przy biurku”), „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra”. Od 2020 jest dziennikarzem Radia Nowy Świat.
Autor książki „Z niejednej półki”, zbioru rozmów z pisarkami i pisarzami z całego świata (m.in.: Mario Vargas Llosa, Margaret Atwood, Olga Tokarczuk, Annie Proulx, Swiatłana Aleksijewicz, Dorota Masłowska, Wiesław Myśliwski; wyd. Agora 2020).