GRUPA PLASTYCZNA „IMPRESS”


instruktor: Aldona Zając
grupa starsza (VII – VIII klasa szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa)


Zajęcia w piątki, godz.16.00  OD 15 WRZEŚNIA!
pracownia plastyczna ŁUTW
(budynek Urzędu Miasta, al. Sienkiewicza 62)

Zapisy i informacje u instruktora tel. 696 160 603

Instruktor Aldona Zając artysta plastyk – urodzona w Łowiczu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1991r. otrzymała dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki u prof. Jerzego Grabowskiego. Mieszka i tworzy w Łowiczu. Pracuje jako instruktor rysunku i malarstwa w Łowickim Ośrodku Kultury. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych organizowanych przez Związek Artystów Plastyków w Łodzi, a także w wystawach indywidualnych. Prace artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Jej zainteresowania malarskie obracają się wokół człowieka i natury ludzkiej. Cykl „Kobiety we wnętrzu” pochodzi z ostatnich lat. Autorka, dla której pretekstem są postacie ludzkie, chce ukazać prawdę zawartą w głębi uczuć. Poszukuje prawdy ukrytej pod maską koloru i dynamizmu kładzenia farb.

Żywotna forma, faktura farb olejnych, sprawia wrażenie jakby obrazy dostały dodatkową zdumiewającą formę świetlistości. Osiąga w ten sposób efekty skrajnych nastrojów. W pracach widzimy zazdrość, zadumę, radość, miłość, szczerość, odwagę, intymność. Wszystkie zawierają niezwykle silny ładunek emocjonalny. Postacie przedstawione na płótnach razem, są często samotne – mające własny, odrębny świat, który tylko czasami się zazębia ze światem wewnętrznym.

Autorka często odnosi się do innych dziedzin sztuki. Prace są pełne muzyki i tańca, przez co artystka rozszerza obszar przeżyć towarzyszących odbiorcom i dodaje wielowymiarowości światu w obrazach. W 2011 roku laureatka Grand Prix w konkursie „Krajobraz Ziemi Łódzkiej „ organizowany pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i Prezydent Miasta Łodzi.  W grudniu 2011- dwie wystawy indywidualne w Łowickmi Ośrodku Kultury, oraz w Galerii „SCHODY” w Warszawie. Tworzy we własnej pracowni, oraz jest instruktorem rysunku i malarstwa w Łowickim Ośrodku Kultury


impr   impre   imp