Małe Granty 2022 – WYNIKI NABORU

Małe Granty 2022 – WYNIKI NABORU

Komisja konkursowa rozstrzygnęła, które projekty otrzymają dofinansowanie w tegorocznej XI edycji konkursu „Małe Granty 2022”.

Do Łowickiego Ośrodka Kultury w terminie naboru wpłynęło 9 wniosków na łączną kwotę 72.255 zł realizacji projektów. Po wnikliwej analizie zakwalifikowano 5 projektów, które będą realizowane w 2022 r. Poniżej zamieszczamy listę pozytywnie rozpatrzonych wniosków:

1. „ARANŻERIA”, Magdalena Jaros, 2.000 zł

W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty z makramy. Makrama to technika wiązania sznurków, za pomocą której możemy wykonać wiele ciekawych dekoracji. Uczy cierpliwości i rozwija kreatywność. W makramie wszystkie węzły są dziełem ludzkich rąk – wykonuje się je bez użycia szydełka, drutów czy igieł. Projekt skierowany jest głównie dla dzieci.

2. „JAN URBANEK – PRZYWRÓCONY PAMIĘCI”, Marta Kosiorek-Frynia, Tomasz Frynia, Paweł Kazimierski, 4.000 zł

Projekt przewiduje powstanie książki opisującej życie i aktywność społeczną Jana Urbanka, włościanina i działacza społecznego. Działał na rzecz Bochenia, Łowicza i okolic na początku XX wieku. Książka ma charakter monograficzno-historyczno-genealogiczny. Opisane są w niej historyczne wydarzenia z Łowicza i okolic, w których Pan Jan Urbanek brał udział.

3. „TKAJ Z NAMI” – Grupa artystyczna SPLOT, 2.500 zł

Projekt przewiduje przeprowadzenie warsztatów tkackich na krosnach uproszczonych, mających na celu zapoznanie uczestników z podstawami tej techniki. Efektem warsztatów będzie szal lub pasiasty bieżnik. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowany technik włókiennictwa. Projekt skierowany jest głównie dla młodzieży i osób dorosłych.

4. „BAJKOWE RYMY” – Edyta Tosza, 2.150 zł

Projekt „Bajkowe Rymy” to zbiór wierszyków częściowo ilustrowanych i świetnie nadających się do głośnego czytania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wierszyki pobudzają wyobraźnię, bawią oraz uczą. Nie ma w nich przemocy; zawsze zwycięża dobro, tak samo jak miłość, przyjaźń, empatia, pracowitość, lojalność i wiele innych szlachetnych cech.

5. „PRÓBOWNIA  – FILM O ROZWOJU ŁOWICKIEJ SCENY MUZYCZNEJ” – Grzegorz Smela, 5.000 zł

Powstały wg projektu film/reportaż o Próbowni na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury pozwoli zapoznać widza z miejscem, gdzie Artyści mają możliwość realizacji swoich pasji. Reportaż ukazałby także, jak wyjątkowych i różnorodnych Artystów skupia to miejsce. Są to osoby w różnym przedziale wiekowym oraz z różnych środowisk.  Łączy ich z tym miejscem jeden wspólny mianownik — zamiłowanie do muzyki.