Małe Granty 2018 – Łowicka Przetwórnia Młodych Talentów 3 15 VIII

Małe Granty 2018 – Łowicka Przetwórnia Młodych Talentów 3 15 VIII

Trzecia Edycja  – START!
Już w najbliższą środę 15 sierpnia br. rozpoczniemy trzecią edycję Łowickiej Przetwórni Młodych Talentów. Podczas koncertu inauguracyjnego, który odbędzie się w sali kina Fenix o godz. 19.00 wystąpią Hanna Gieda i Jakuba Kraszewski, którzy przez najbliższy tydzień będą prowadzić zajęcia dla uczestników warsztatów.
Gościnnie wystąpi z nimi Filip Postaremczak – gitara basowa/kontrabas.
Wstęp na koncert, jak i na wszystkie wydarzenia Łowickiej Przetwórni – bezpłatny!
Po koncercie, tradycyjnie już, odbędą się zapisy na zajęcia indywidualne do wszystkich prowadzących.
Projekt dofinansowany w ramach Małych Grantów 2018.

Informacje o artystach:
Jakub Kraszewski
szczecinianin, student Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie prof. Krzesimira Dębskiego na kierunku: kompozycja i aranżacja. Kompozytor, aranżer, pianista jazzowy.
Instrumentalista i aranżer Poznańskiego Teatru Muzycznego. Autor wielu opracowań utworów rozrywkowych.
Współpracował z wokalistkami takimi jak Edyta Krzemień oraz zespołami takimi jak Skaldowie.
Ponadto absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie organów i w klasie fortepianu jazzowego. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych, m. in. III miejsca w Międzynarodowym Konkursie „Organiści Młodej Europy” w Bardzie (2013). Uczestniczył w kursach interpretacji muzyki organowej w Polsce, we Włoszech i w Niemczech. Jest zapalonym miłośnikiem kolei i zajmuje się fotografią.

Hanna Gieda
elblążanka, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie dr hab. Janusza Szroma. Stypendystka Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej. Ze sceną związana jest od 10 lat. Ma na swoim koncie udział w wielu projektach muzycznych, m.in. festiwalach, konkursach, przedstawieniach i musicalach. W 2015 roku wystąpiła na otwarciu festiwalu „Made in Chicago”, gdzie reprezentowała polskich studentów wokalistyki jazzowej. Oprócz zespołów kameralnych współpracowała również z Elbąską Orkiestrą Rozrywkową, Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Sonus oraz z Poznańską Orkiestrą Symfoniczną. Od kilku lat sprawuje funkcję trenera wokalnego przy projektach takich jak: musicale, warsztaty czy koncerty. W 2013 roku zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Dla Pedagogów
(w kategorii: kameralistyka) w Warszawie. Na co dzień ma w swoim repertuarze utwory z dziedziny poezji śpiewanej, muzyki rozrywkowej, jazzowej, filmowej a także poważnej. W śpiewie ceni najbardziej prawdziwość. „Jeżeli chcesz być zapamiętanym, musisz wywołać w ludziach najprawdziwsze emocje” – (H. Gieda)

Filip Postaremczak
Gra na basie to jego wielka miłość. Od wielu lat związany jest z poznańską sceną muzyczna. Współpracował z wieloma artystami tej sceny m.in. z Przemysławem Śledziem „Sledziuha”, Pawłem Postaremczakiem, Piotrem Grossmannem, Danielem Patalasem, Wacławem Zimpelem czy Kubą Frydrychem. Gra na gitarze basowej i na kontrabasie, pisze autorskie piosenki, śpiewa a przede wszystkim – jest liderem w zespole Diesel Hangovers.
Tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Nagrywa w wielu gatunkach muzycznych od muzyki klasycznej, przez jazz, country, rock, bluegrass po disco czy drum’n’bass. Jego największą fascynacją jeżeli chodzi o bas pozostaje funky.