ZBIÓRKA PUBLICZNA STARYCH ZDJĘĆ

ZBIÓRKA PUBLICZNA STARYCH ZDJĘĆ

Powstaje kolejna piękna rzecz. Mamy już 500 niepublikowanych fotografii, ale wierzymy że dołączycie do naszego projektu. Kolor zielony jest tu nie bez znaczenia.
ŁOWICKA KULTURA LUDOWA. PAMIĘĆ FOTOGRAFII vol.2

Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców regionu łowickiego, szczególnie do twórców ludowych o przejrzenie swoich albumów rodzinnych i szuflad. Zebrana przez nas ikonografia jest duża, ale liczymy że macie stare zdjęcia z lat 1890-1960, które wzbogacą nasze wspólne przedsięwzięcie.

Za każdą informację będziemy wdzięczni. Kontakt Maciej Malangiewicz maciekmalangiewicz@poczta.onet.pl, Anna Zabost aniazabost@tlen.pl tel. 46 837 4001

Album „Łowicka kultura ludowa na starej fotografii” należy do najcenniejszych inicjatyw kulturotwórczych w skali regionalnej i ogólnopolskiej. Jest wzorcowym przykładem utrwalenia dziedzictwa ikonograficznego, a jednocześnie dziedzictwa kulturowego regionu łowickiego. W przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia zaangażuje się cała społeczność lokalna i wiele instytucji. Wydawnictwo „Łowicka kultura ludowa na starej fotografii” w imponujący sposób ożywi pamięć i wyobraźnię historyczną, które pogłębią współczesną atrakcyjność małej ojczyzny Księżaków, ich tożsamość kulturową i zainteresowanie przeszłością. Projekt Łowickiego Ośrodka Kultury ma także dużą wartość merytoryczną i edukacyjną, dlatego z pełnym przekonaniem wyrażam swoje poparcie dla jego realizacji.
Prof. dr hab. Piotr Dahlig (kierownik Zakładu Etnomuzykologii w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert w komisji ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy MKiDN)