Ł.OK! FESTIWAL 2022 6.08

Ł.OK! FESTIWAL 2022 6.08

OTWIERAMY KARTY! Wszystkie na raz, nie ma już co czekać… Mamy tu mocnego pokera, a w kieszeni jeszcze jednego jokera:

SAM KAROL – to Karol Strzemieczny z zespołu Paula & Karol.
Karol zagra dla nas swoje ulubione piosenki i w ten sposób będzie nas rozgrzewał przez pierwsze dwie godziny. Robił to nie raz i nie dwa w najfajniejszych warszawskich miejscówkach, więc poradzi sobie też nad Bzurą.
https://www.facebook.com/Sam-Karol-2079852138751227

DOROŚLI – to akustyczny, piosenkowy projekt z polskimi tekstami, wpisujący się nurt slow-life, alt-country, new folk.
Dorośli to intymna, kameralna atmosfera na koncertach, świetny kontakt z publicznością, muzyka, która daje wytchnienie, poczucie bliskości i bezpieczeństwa to zespół Igora Spolskiego, w skład którego wchodzą: Igor Spolski autor tekstów (Płyny), Karola Strzemieczny (Paula i Karol), Iza Lamik (Baasch, Leonoff) oraz Krzysztof Mika (Dollars Brothers, Serencza Blues Jankers). Różne to są składy, różnie tam sobie mieszają, bo przecież są „Dorośli”, więc mogą.
https://www.facebook.com/dorosliband
https://www.instagram.com/dorosli_band/

JÓZEF SKRZEK muzyk którego przedstawiać nie trzeba, a nawet nie wypada. To legenda!
Kiedy uruchamia swój wysłużony, poobijany egzemplarz kultowego syntezatora Minimoog, nie ma sobie równych. Jest niekwestionowanym wirtuozem tego instrumentu – a to dopiero początek licznych umiejętności Józefa Skrzeka. Za charakterystyczną burzą włosów kryje się artysta, który od ponad czterdziestu lat jest aktywnym i kreatywnym twórcą. Wciąż idzie do przodu, szukając nowych form wyrazu, zaskakując i słuchaczy, i samego siebie. Nie jest człowiekiem jednego stylu – inaczej brzmiał jako ekspresyjny basista grupy Breakout, inaczej jako wszechstronny multiinstrumentalista legendarnego SBB, inaczej jako muzyk eksploatujący brzmienia syntezatorów pod sklepieniem Planetarium Śląskiego, a jeszcze inaczej podczas nastrojowych koncertów organowych. Jest genialnym improwizatorem, który z powodzeniem wdawał się w fascynujące, instrumentalne dialogi z tak wielkimi artystami, jak Tomasz Stańko, Michał Banasik czy Thijs van Leer. Od połowy lat 90. z powodzeniem zajmuje się produkcją dużych widowisk multimedialnych, osadzając je w tak niecodziennych miejscach jak kopalnia srebra, latarnia morska czy zbocze góry Stecówka. Komponuje także dla teatru i filmu, pojawia się gościnnie w innych projektach i ciągle koncertuje. Do Łowicza zabiera ze sobą i wykona na naszej scenie suitę „Viator”.
http://skrzek.com/

YOU.GURU – powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje bagaż muzycznych doświadczeń (Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down). To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.
www.youguru.pl
www.facebook.com/you.Guru.band
www.youguru.bandcamp.com

COLUMBUS DUO – nie jest nowym, młodym zespołem, nie jest nadzieją rodzimego undergroundu ani nawet wschodzącą gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Ci dwaj ludzie grają ze sobą już ponad 20 lat, a na dodatek są braćmi. Właśnie wydali kolejny doskonały album „Suprematist”.

ADAM KEMPA – prężnie działający operator gitar i syntezatorów, wokalista, producent oraz ceniony organizator życia kulturalnego Bydgoszczy. Zafascynowany punktem, w którym awangardowe środki wyrazu spotykają się z rozsądną nutką songwritterstwa, wiązał się z takimi projektami jak Godot, Caluskov 102, Rozwód czy 5G.
https://adamkempaensambleorchestramusicgroupband.bandcamp.com/

Karty wykładamy na scenę 6 sierpnia od godziny 17.00 na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury.

Bilety w sprzedaży od dziś w kasie kina Fenix oraz on-line: https://lok.systembiletowy.pl/
I pula w cenie 30 zł od 6 – 26 lipca
II pula w cenie 40 zł od 27 lipca do 4 sierpnia
III pula w cenie 50 zł od 5 sierpnia

Pragnienie na miejscu ugasi BROWAR BEDNARY.

Browar Bednary to jedyny browar w regionie łowickim i pierwszy browar rzemieślniczy w Polsce, za realizacją którego stoi jeden piwowar domowy, 100% niezależności! Jego celem jest warzenie dobrego piwa, a także szerzenie szeroko rozumianej kultury piwnej. Kierują się mottem „Dobrzy ludzie piją dobre piwo”.