Kino FENIX w pilotażowym projekcie „Kina społeczne”

Kino FENIX w pilotażowym projekcie „Kina społeczne”

Kino Fenix bierze udział w pilotażowym programie Filmoteki Narodowej i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” – KINA SPOŁECZNE.

W dniach 24-25.11.2015 odbyłby się warsztaty dla pracowników kina Fenix, Łowickiego Ośrodka Kultury oraz młodzieży łowickich szkół ponadgimnazjalnych. Warsztaty poprowadzili Zuza Sikorska (animatorka) i Robert Pludra (dizajner). Zastanawialiśmy się, jakie są mocne i słabe strony kina. Jak możemy wizualnie „wyjść” w teren i dotrzeć z ofertą kina do młodzieży. Były to bardzo inspirujące i ważne warsztaty.

Nasze pomysły i wnioski zebrał Robert Pludra i zaprojektował UCHO FENIXA – urządzenie do diagnozy w formie obiektu, który umożliwi realizację konsultacji społecznych i zbieranie opinii na wybrane tematy. UCHO FENIXA wykonał Piotr Cwaliński.

20.01.2016 UCHO FENIXA dotarło do Łowicza. Po krótkiej odprawie z Adamem Kadenaci (animatorem) i Robertem Pludrą (projektantem) ruszyliśmy do łowickich szkół ponadgimnazjalnych. Odwiedziliśmy Ekonomik, LO Chełmońskiego i LO Kopernika. Atmosfera była wspaniała. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkół za współpracę.

21.01.2016 spotkaliśmy się z Adamem Kadenaci, aby podsumować projekt i zastanowić się nad planami na przyszłość.

Planów i pomysłów jest dużo. Działamy!

fot. Alicja Szulc