DZIEDZICTWO MUZYKĄ SPLECIONE – ŁOWICKIE KONCERT FINAŁOWY 29.09

DZIEDZICTWO MUZYKĄ SPLECIONE – ŁOWICKIE KONCERT FINAŁOWY 29.09

Zapraszamy na finał naszego wielopłaszczyznowego i międzypokoleniowego projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu EtnoPolska 2023 pn. DZIEDZICTWO MUZYKĄ SPLECIONE – ŁOWICKIE.

29 września 2023 (piątek) o godz.18:00 zapraszamy na otwarty koncert z udziałem publiczności podsumowujący warsztaty muzyki ludowej regionu łowickiego. Silna potrzeba popularyzacji muzyki źródłowej wśród mieszkańców naszego regionu to impuls do powstania w ramach projektu ogniska warsztatowego z udziałem muzyków różnych generacji uczących kolejne pokolenie.
Chcemy przypomnieć stare, zapomniane melodie – kujawiaki, kujony, oberki, polki oraz pieśni i przyśpiewki ludowe. Do projektu zaprosiliśmy doświadczonych folklorystów – muzyków i śpiewaków.

Drugi element projektu to zbiórka publiczna archiwalnych fotografii prezentujących łowickim muzyków i kapele ludowe. Zdjęcia z okresu przedwojennego i pierwszych dekad powojennych
zostały opracowane, zdigitalizowane i opisane. Powstała wystawa plenerowa, którą obejrzeć możecie przy Baszcie Klickiego.