KONCERT PORTER / KARCZEWSKA 28.10 – BILETY

KONCERT PORTER / KARCZEWSKA 28.10 – BILETY

28 października 2023 o godz.19.00 na naszej scenie wystąpi John Porter! Jeden z najbardziej cenionych muzyków rockowych w Polsce, znany m.in. z pierwszego składu grupy Maanam, Porter Bandu, płyt solowych oraz albumów nagranych z Anitą Lipnicką, tym razem zaprezentuje się w duecie z Agatą Karczewską, jedną z najciekawszych reprezentantek młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Towarzyszyć im będzie zespół.

BILETY – 70 zł do końca września, 90 zł w październiku, 100 zł w dniu koncertu.
www.lok.systembiletowy.pl

John Porter i Agata Karczewska weszli do studia nagraniowego w sierpniu 2022 roku, a pierwszym utworem, który wspólnie nagrali była piosenka „No way to say goodbye”.
Agata Karczewska: Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu.

John Porter: Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę – z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę.

John Porter urodził się w Walii. W 1976 roku przeprowadził się do Polski. Przez trzy lata z Korą i Markiem Jackowskimi współtworzył „Mannam – Elektryczny Prysznic” grając na gitarze akustycznej. W 2003 roku nagrał z Anitą Lipnicką płytę „Nieprzyzwoite piosenki”, która okazała się punktem zwrotnym w karierze artysty. Krążek otrzymał status „Platynowej płyty”, oraz Fryderyka za „Najlepszy album”. W roku 2016 Porter nagrał duet z Adamem Nergalem Darskim „Me and That Man”, z którego powstał album „Songs of Love and Death”. W 2019 roku ukazał się album „Philosophia” duetu Mazolewski&Porter.

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019r. ukazał się jej debiutancki album „I’m Not Good at Having Fun”. Krążek otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Album roku blues”. W 2020r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.