Zbigniew Wodecki With Mitch & Mitch Orchestra and Choir

Zbigniew Wodecki With Mitch & Mitch Orchestra and Choir

12 lutego podczas OCH! FILM FESTIWAL odbędzie się wyjątkowy koncert projektu Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir… z okazji 20-lecia DKF „Bez Nazwy” (1996-2015)

Zbigniew Wodecki With Mitch & Mitch Orchestra and ChoirHistoria spotkania Artystów jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej debiutanckiej płycie z roku 1976 pt. Zbigniew Wodecki. Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Mimo, że album jest niesłychanie spójny stylistycznie, oryginalny aranżacyjnie, melodyjny i wypełniony piękną liryką to hity takie jak Rzuć to wszystko co złe, Panny mego dziadka czy Posłuchaj mnie spokojnie nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu ukazało się koncertowe stereofoniczne wydanie CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.

Tym razem wspaniały repertuar z albumu z 1976 roku będziemy mieli okazję usłyszeć w kinie Fenix. Fenomenalny kompozytor, instrumentalista i wokalista Zbigniew Wodecki w towarzystwie zespołu Mitch & Mitch, chóru i orkiestry zaprezentują go łowickiej publiczności 12 lutego o godz. 19.00.