ŁÓDZKIE SPOTKANIA TEATRALNE W ŁOWICZU 25 XI

ŁÓDZKIE SPOTKANIA TEATRALNE W ŁOWICZU 25 XI

Łowicki Ośrodek Kultury jest partnerem 40. jubileuszowych Łódzkich Spotkań Teatralnych, które odbywają się w dniach 23.09-3.12 2017 w Opocznie, Radomsku, Bełchatowie, Kutnie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Łowiczu i Łodzi.
Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ideą przewodnią jubileuszowych Łódzkich Spotkań Teatralnych jest zaproszenie widzów do teatru, który w poruszający sposób podejmuje próbę nakreślenia wzoru budowania porozumienia, a także głębokich relacji między ludźmi i otaczających ich światem. ŁST od początku był festiwalem teatrów społecznie zaangażowanych, komentujących i nade wszystko zmieniających rzeczywistość. Tegoroczna edycja jest klamrą spinającą 40-letnia historię zjawiska, jakim są Łódzkie Spotkania Teatralne. Narodziły się one w ciężkich dla Polaków czasach społecznego oporu wobec komunizmu, by „walczyć i rozumieć”. Dziś ich misją jest „uczyć rozumieć”.

NA SPEKTAKL OBOWIĄZUJĄ WEJŚCIÓWKI! OD 17 LISTOPADA /PIĄTEK/ DO ODBIORU W KASIE KINA FENIX

25.11.2017 (sobota) – Łowicki Ośrodek Kultury (Kino Fenix), ul. Podrzeczna 20,
godz.17:30 Forum „Teatr ponad podziałami”
godz.18.00 PREMIERA, produkcja ŁST wystąpi Teatr Chorea (Łódź) – spektakl IN-NI;bezpośrednio po spektaklu Dyskusja Artystów z Publicznością

Performens o inności i swojskości, o tym kiedy  swój staje się obcym a kiedy tylko innym i kiedy obcy może stać się swoim. Jak oswoić innego, czy opowiedzenie jego historii może być oswojeniem drugiego człowieka? Kiedy w innym możemy rozpoznać siebie. Czy w każdym z nas nie tkwi ten obcy i czy w każdym obcym nie ma fragmentu nas samych.
Im więcej wiemy tym mniej się boimy? Czy wręcz odwrotnie? Czy strach możemy zamienić w ciekawość drugiego? Jak odbyć tą drogę: CIEKAWOŚĆ – RYZYKO -OTWAROŚĆ – ZDZIWIENIE – BLISKOŚĆ zamiast: STRACH -ODIZOLOWANIE – ZAMKNIĘCIE – ODRZUCENIE. Performens IN-NI z udziałem 6 aktorów i muzyki będzie tworzony wraz z częściowym udziałem publiczności. Będą użyte teksty m.in. z książki NIEOBCY oraz poezje Zbigniewa Herberta i afroamerykańskiego poety Amiri Baraka.