KONCERTY W RAMACH OCH! FILM FESTIWAL

KONCERTY W RAMACH OCH! FILM FESTIWAL

Zapraszamy do zakupu biletów na imprezy towarzyszące 21. edycji OCH! Film Festiwal. Sprzedaż online i w kasie kina Fenix rusza w piątek 10 stycznia o godz.17.00. Ilość miejsc ograniczona pojemnością sali.

KRÓL 1.02 godz. 19.00 bilety 60 zł
Bardzo się cieszymy, że artysta został zabukowany przez nas już we wrześniu, przed „wybuchem” przebojów na Liście Trójki. Błażej jest nominowany do „Paszportów Polityki” za rok 2019 ( za piosenki łączące poetycką lakoniczność, surrealistyczną wyobraźnię i niezwykłe wyczucie melodii).

SKALPEL Music for S 7.02  godz.19.00 bilety 50 zł
Bardzo żałujemy że na OCH! nigdy nie wystąpił Tomasz Stańko. Nie zdążyliśmy… Elektro-akustyczne impresje inspirowane twórczością Mistrza, przeżyjemy wspólnie w polskim formacją Skalpel (Igor Pudło, Marcin Cichy) – elektronika, Piotrem Damasiewiczem – trąbka i Rafałem Dutkiewiczem – perkusja. Ten materiał miał swoją premierę w lipcu br. w Warszawie na Placu Defilad.

MAREK DYJAK 15.02 godz.19.00  bilety 70 zł
„Piękny Instalator” to tytuł jego najnowszego albumu, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki, do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza, tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak sam mówi :„Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”. Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi: „Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.”
Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Strug,a oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z Artystą, tworząc część Jego zespołu.

CYKADA (UK) 21.02 godz.19.00 bilety 50 zł (koncert finałowy)
Cykada to zespół uznanych muzyków na scenie londyńskiej, grających w takich grupach jak m.in. Myriad Forest, EZRA Collective, Maisha, Where Pathways Meet, Family Atlantica i Don Kipper. Kręgosłupem projektu są muzycy związani z nie istniejącym już Myriad Forest: basista Jamie Benzies wraz z odpowiadającym za elektronikę Tilé Gichigim-Lipere. Chwilę później dołączył do nich perkusista Tim Doy le aka Chiminyo. Razem byli pierwszymi członkami Cykady.
Cykada to energetyczna bomba o niepowtarzalnym stylu. W zgrabny sposób łączy odległe bieguny, świat analogów rozbity jest elektroniką, wschodnie wpływy przeplatają się z zachodnimi, a harmonizujące i nostalgiczne momenty z parkietowymi bombami. Wydaje się, że Zachodnia Afryka po prostu graniczy z Europą Wschodnią, gdzie turecka muzyka przybija piątkę Flamenco, a wszystko to opakowane jest fundamentami londyńskiej sceny klubowej. Tak wiele inspiracji sprawia wrażenie niemożliwości ich zjednoczenia, jednak Cykada umiejętnie tego dokonuje, tworząc warstwy dewastacji, piękn
a i intrygi.