Kino plenerowe ŁOK 3 VII

Kino plenerowe ŁOK 3 VII

W pierwszy piątek lipca, 3.07, o godz. 21.30 sympatyków KINA PLENEROWEGO ŁOK zapraszamy na kolejny seans. 
Na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury wyświetlimy dramat pt. MUSTANG w reżyserii Deniz’a Gamzea Ergüvena, prod. Francja, Niemcy, Turcja, Katar, 97 min.  Wstęp na film jest darmowy a krótkie wprowadzenie przedstawi Zbigniew Stelmaszewski – gospodarz spotkania.

3.07.2020 | dziedziniec ŁOK | start godz. 21:30 | wstęp wolny.

Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej/Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny w ramach projektu „Działalność programowa DKF Bez Nazwy w 2020 r.”


O filmie: Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.