ROCK & LOW FESTIVAL 25.05

ROCK & LOW FESTIVAL 25.05

Zapraszamy na rockowe wydarzenie roku ROCK & LOW FESTIVAL to kontynuacja cyklu koncertów które odbywały się od jakiegoś czasu w Pracowni.

Zagrają łowickie zespoły, które na co dzień szlifują swój materiał w Próbowni: SYNESTEZJA oraz WINNI KASĘ. Ale nie tylko! Zagrają gospodarze zespół EASY oraz zaprzyjaźnione zespoły SURAEL z Sochaczewa, łódzka UTOPIA oraz 77 FAHRENHEIT z Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeśli chcesz po prostu odpocząć w sobotni wieczór lub odstresować się po maturalnych zmaganiach….ta impreza jest właśnie dla Ciebie.
Jeśli lubisz muzykę to powinieneś być z nami.
Jeśli kochasz rocka to obecność obowiązkowa!

OTWARCIE BRAM 17:30, START 18:00, WSTĘP WOLNY

Zagrają:
WINNI KASĘ
Zespół trzech wesołych chłopaków grających amatorsko iście skocznego rocka. Piotrek, Michał i Gracjan zabiorą Was tam gdzie najlepiej się czuliście! Zabiorą Nas wszystkich w lata młodości i beztroski. Pamiętacie jak się chodziło na próby do kumpli? Bez ciśnień, bez napinki, bez pozowania. Koncert na którym bawić się będą wszyscy razem. Koncert gdzie scena nie będzie stanowiła granicy. Gig pełen uśmiechu.


UTOPIA
Zespół założony w Łodzi w lipcu 2020 roku z inicjatywy Radka Szubki (wokal, gitara) oraz Piotra Kąpielskiego (gitara). Skład uzupełnili Damian Olejniczak (gitara basowa) i Mikołaj Kosmala (perkusja).
Po wielu miesiącach wspólnych prób, pod okiem Mariusza Menesa w jego SeeSound Studio, udało nam się nagrać swoją pierwszą „EPkę”.
Muzyka, którą tworzymy jest różna jak my sami. Proste gitarowe granie podszyte społecznymi tekstami, to nasza domena. Teraz wraz z zarejestrowanym materiałem i nowymi kompozycjami ruszamy na scenę, by propagować „utopijne fanaberie” oraz dobrą zabawę!


SYNESTEZJA
„Hej, nazywamy się Synestezja i jesteśmy grupą aspirujących muzyków grających razem niespełna 2 lata. Nasza nazwa nie jest przypadkowa, bo opisuje zjawisko wielozmysłowości – przykładami są choćby widzenie dźwięków czy też słyszenie kolorów.Dążymy do tego, aby właśnie w taki sposób przekazać wam część pasji. Mamy nadzieję że razem z nami doświadczycie synestezji na naszym piątkowym koncercie i że zapamiętacie go na długo.


SURAEL
Zespół założony w 2015 roku w Sochaczewie przez Pawła”Józka”Jóźwiaka i Leszka Stopczyńskiego, grający ogólno pojętą muzykę rockową od ballad po punk rock. Zespół gra głównie utwory własnej twórczości choć zdarzyło się popełnić parę cover -ów.
Skład zespołu: Paweł „Józek”Jóźwiak – gitara/wokal, Leszek Stopczyński – bas, Paweł „Pablo” Zaczek – perkusja, Marcin „Migdał” Zych – gitara


EASY
Zespół „EASY” powstał w listopadzie 2019 r. z inicjatywy trzech starych kumpli Leszka, Jarka i Zbyszka. W 2020 r. dołączył do nich Tomek Jabłoński. Każdy z nich ma za sobą bagaż muzyczny realizowany w lokalnych zespołach.
Muzyka EASY jest miksturą różnych wpływów muzycznych od country po hard rock i punk. W repertuarze EASY nie zabraknie też melancholijnych ballad i melodii z nurtu alternatywy i rocka. Jako zgrany team doskonale wpiszą się na plakaty imprez rockowych…


77 FAHRENHEIT
Zespół rockowy pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego, w skład którego wchodzą Julia Zaczyńska – wokal, Przemysław Dębiec – bas, wokal, Mateusz Thomas – gitara, Szymon Goljat – gitara, Tomasz Radzikowski – perkusja. Jak sami o sobie mówią: „Gramy głośno i mocno to co nam zalega w sercach, głowach i płucach. Nietuzinkowym brzmieniem dzielimy się ze światem z coraz bardziej owocnym rezultatem. Kochamy występy, publikę i możliwość przekazywania tej energii innym. Tworzymy grupę kilku muzyków, którzy pragną wyrażać siebie w melodiach i słowach. To co sprawia, że pragniemy tworzyć ciągle to unikatowość, indywidualizm i szeroki przekrój gatunków muzycznych, zamknięty w kilkudziesięciominutowym programie.”
Projekt dofinansowany przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach Małych Grantów 2024.