30 lat czerwca 1989-2019: Male Reggae Rockers, Żabson, Lao Che 8-9 VI

30 lat czerwca 1989-2019: Male Reggae Rockers, Żabson, Lao Che 8-9 VI

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. Z tej okazji na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury wystąpią Maleo Reggae Rockers, Żabson oraz Lao Che!

MALEO REGGAE ROCKERS + ŻABSON / 8 VI
Maleo Reggae Rockers – polski zespół wykonujący reggae. Zespół został założony w 1997 roku przez Dariusza „Maleo” Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą Za-Zu-Zi, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta Addis Abeba ukazała się 3 sierpnia 2009 roku. Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock – w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą. 12 lipca 2012 roku, zespół wystąpił w Dębowcu, na XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodych.Nagrania zespołu zostały wykorzystane w filmach Spona (1998, reż. Waldemar Szarek), Poniedziałek (1998, reż. Witold Adamek) oraz Osiemnaście (2004, reż. Przemysław Młyńczyk).

 

Żabson to utalentowany reprezentant nowej fali na polskiej scenie hip-hop. Urodzony w 1994 roku raper swoją karierę zaczął od bitew freestyleowych, które przyniosły m.in. dwa zwycięstwa kieleckiej edycji Arrogant Freestyle Battle. Znany jest z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych i nietuzinkowych konceptów artystycznych. Sznytu scenicznego nabrał, występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny – Borixona. Ponadto ma na koncie współpracę z jej ścisłą czołówką, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a jego koncerty wyróżniają niezwykła żywiołowość i doskonały warsztat. Swoje odważne pomysły i rosnącą popularność przekuł w sukces pierwszego solowego albumu „To Ziomal”, który ukazał się w lutym 2018 roku, osiągając status złotej płyty. W sierpniu 2018 do słuchaczy trafił nowy materiał „TRAPOLLO”

 

LAO CHE / 9 VI
Lao Che z nowym, bardzo dobrze przyjętym materiałem z siódmej studyjnej płyty „Wiedza o społeczeństwie”.
Na nowej płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.
Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.