Weronika Mońka i Goście „Od Klasyki po Folk & Jazz”  24 XI

Weronika Mońka i Goście „Od Klasyki po Folk & Jazz” 24 XI

Łowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza łowiczan na koncert  Weroniki Mońki i Gości pn. „Od Klasyki po Folk & Jazz”, który odbędzie się w niedzielę, 24 listopada br. o godz. 16.00,  w sali barokowej łowickiego Muzeum. Projekt otrzymał dofinansowanie z ŁOK w ramach „Małych Grantów 2019”. Wstęp wolny.


W programie koncertu usłyszymy utwory reprezentujące różne gatunki muzyczne.
Nie zabraknie znanych utworów z gatunku muzyki klasycznej m.in.: J. Halvorsen „Pascagalia” w wykonaniu duetu skrzypcowego, J. Pachelbel „Canon in D” czy też słynny D. Shostakovich „Waltz No.2” na kwartet i akordeon solo.

Kolejnym bardzo ważnym punktem będzie muzyka folkowa, zagrana w niekonwencjonalny sposób otoczony mnogością improwizacji i przenikaniem się stylów przy użyciu wielu etnicznych instrumentów. Będziemy mieli okazje usłyszeć duet na suki biłgorajskie, zachwycić się brzmieniem fideli płockiej czy też wsłuchać się w tradycyjny instrument irański- kemanche. Pojawią się również autorskie kompozycje Weroniki Mońki inspirowane łowicką muzyką ludową. Publiczność zgromadzona w muzeum będzie miała również możliwość wysłuchania autorskich jazzowych kompozycji wykonawców. Połączenie oraz przenikanie się różnych stylów muzycznych w jednym koncercie może być bardzo ciekawym i nowym przeżyciem dla łowickiej publiczności.

Weronika Mońka zaprosiła do udziału w koncercie wspaniałych muzyków, działających na polskich scenach klasycznych, jazzowych oraz folkowych. Skrzypaczka miała przyjemność współtworzyć z nimi wiele projektów, co skłoniło ją do zaproszenia właśnie tych artystów aby zaprezentowali się przed łowicką publicznością.
Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć aż 11 instrumentów a w muzyczną podróż przeniosą nas:
Weronika Mońka – skrzypce, altówka
Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, kemanche
Paulina Krakowian – skrzypce, suka biłgorajska
Michał Chwała – gitara
Artur Siejka – kontrabas
Szymon Mońka – akordeon

Zapraszamy!