Warsztaty twórcze „Na wszystko jest przysłowie” – Małe Granty 2020 27.VII, 3-6 VIII

Warsztaty twórcze „Na wszystko jest przysłowie” – Małe Granty 2020 27.VII, 3-6 VIII

Od 27 do 31 lipca rusza pierwsze wydarzenie dofinansowane w ramach Małych Grantów 2020 – projekt dla dzieci „Na wszystko jest przysłowie” – warsztaty twórcze Anety Pędraszewskiej.

Przysłowia są znakomitym początkiem do zabawy z dziećmi, do rozmowy oraz edukacji społecznej i artystycznej. Na spotkaniach  przybliżymy dzieciom moc polskiego przysłowia. Stanie się ono  inspiracją do stworzenia form przestrzennych (lalek) oraz obrazów patchworkowych z  wykorzystaniem sznurków , kamieni, piasku. Do zabawy zapraszamy dzieci w wieku 7+.

Plan warsztatów:
27 lipca /poniedziałek/ „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Rozmowa na temat kłamstwa, czy zdarzyło nam się kłamać, czy kłamstwo wychodzi na jaw, co oznacza to przysłowie? Oprócz zabaw i zadań krążących wokół tematu kłamstwa, dzieci będą miały za zadanie stworzyć lalkę. Tu Kłamstwo stanie się lalką, którą stworzymy z materiałów oraz elementów
dekoracyjnych, które skleimy przy pomocy kleju na gorąco i zszyjemy na maszynie.

28 lipca /wtorek/ „Prawdziwa cnota, krytyk się nie boi”. Co to jest krytyka? Czy spotyka także nas? Jak się z nią czujemy? Krytyka stanie się głównym tematem tego spotkania, a także inspiracją do zobrazowania jej za pomocą kolorowych sznurków na 1mm sklejkach. Obrazowi nadamy tytuł przysłowia.

29 lipca /środa/ „Strach ma wielkie oczy”. Strach czai się jak największy wróg. Będziemy ćwiczyć walkę ze strachem, szukać sposobów na jego okiełznanie. Ale postaram się też, żeby stał się nam potrzebny i przytulny, tak jak maskotka Strach, którą uszyjemy z tkaniny.

30 lipca /czwartek/ „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Dzisiejsze czasy, w których często wygląd wygrywa z wartościami, będzie trudne do przełożenia na mądrość tego przysłowia. Spróbuję poprzez zabawy i ćwiczenia z wykorzystaniem dramy i wchodzenia w rolę, rozpoznawać prawdziwe piękno. Stworzymy obraz z okienkiem, w którego wnętrzu będzie ukryte złoto.

31 lipca /piątek/ czas refleksji i podsumowania warsztatów. Przygotujemy też wystawę, która tego dnia będzie otwarta dla wszystkich chcących obejrzeć nasze dokonania.

Zapraszamy dzieci na cały cykl spotkań lub pojedyncze wejście, 10 zł /spotkanie. Plac zabaw przy baszcie Klickiego , godz. 11.00.

Zapisy:
warsztaty.borowka@gmail.com
anetapedraszewska@gmail.com