Tipes Topes XVII 15-17 XI

Tipes Topes XVII 15-17 XI

Tipes Topes powróci 15-17 listopada 2019! Edycja XVII tradycyjne oscyluje wokół promocji alternatywnych form kultury i sztuki współczesnej z akcentem na muzykę i film, a także poezję. Niebanalne, nieszablonowe formy, promocja nowych zjawisk, zawsze towarzyszyły pomysłodawcom i są główną osią w doborze programowym. Przedstawiamy line-up:

ŚWIETLICKI & CZUBAJ

/ słowa i muzyka /
piątek, 15 listopada / godz. 19:00

klub HopKultura

wstęp wolny

Marcin Świetlicki (1961) – jeden z najwybitniejszych polskich poetów poetów współczesnych, wokalista, powieściopisarz. Autor 14 książek poetyckich oraz trylogii kryminalnej Laureat licznych nagród literackich (m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Wielkiego Kalibru). Założyciel zespołu Świetliki, występuje również z postyassową formacją Zgniłość.

Mariusz Czubaj (1969) – antropolog kultury, pisarz. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37” w 2009 roku i„R.I.P.” w 2017 r. Gra na saksofonie altowym z zespołem muzycznym Zgniłość oraz Kornet Olemana.

Pisarze opowiedzą za to o swoich najnowszych książkach „Ale o co ci chodzi?” (Marcin Świetlicki) i „Około północy” (Mariusz Czubaj). A także o muzyce w literaturze oraz literaturze w muzyce. Może się też zdarzyć, że opowiedzą zupełnie o czymś innym.
ALAMEDA 5

/ koncert /
sobota, 16 listopada / godz. 20:00
klub HopKultura

Bilety: 
Przedsprzedaż: 10 zł 
W dniu koncertu: 20 zł 
Dostępne w kasie Kino FENIX oraz sprzedaży internetowej: https://bit.ly/31WR2bG 

ALAMEDA 5 to kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble), Mikołaja Zielińskiego (T’ien Lai, Javva), Łukasza Jędrzejczaka (T’ien Lai, Javva), Jacka Buhla (Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Jaząbu) i Rafała Iwańskiego (HATI, Innercity Ensemble). ALAMEDA 5 stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej. Ich zwieńczeniem był debiutancki album „Duch tornada” (2015, Instant Classic), który zebrał wiele entuzjastycznych recenzji, a według dziennikarzy Noise Magazine został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2001-2016. Od tego czasu muzyka grupy ewoluowała w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, inspiracji wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, post-punkiem i post-minimalizmem, czego efektem jest wydany na początku 2019 roku przez Instant Classic drugi album kwintetu zatytułowany „Eurodrome”. Album znalazł się na 11 miejscu listy najlepszych albumów z całego świata, według prestiżowego magazynu The Quietus (UK, lipiec 2019). ALAMEDA 5 zagrała dziesiątki koncertów, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.
http://milieulacephale.com/project/4/alameda-5-4

ALAMEDA 5 zagra w składzie:

Jacek Buhl – perkusja, perkusjonalia
Rafał Iwański – darabukki, djembe, conga, perkusjonalia
Łukasz Jędrzejczak – elektronika, organy elektryczne, wokal
Piotr Michalski – gitara basowa
Jakub Ziołek – gitara, elektronika, wokal
OBYWATEL MIŁOŚĆ

/ film /
niedziela, 17 listopada / godz. 18:00

Kino Fenix

Bilety: 15 zł
Dostępne w kasie Kino FENIX oraz sprzedaży internetowej: https://bit.ly/2qugOGp

Historia dramatycznego i najowocniejszego romansu w dziejach polskiego show-biznesu. Żona Grzegorza Ciechowskiego przeprowadzi nas przez pełen emocji i napięć czas związku z artystą. Zobaczymy mnóstwo niepublikowanych dotąd materiałów archiwalnych.
To piękna i bardzo osobista opowieść o miłości i jej dramatycznych, początkach. Pierwsza tak szczera, unikatowa opowieść Anny Ciechowskiej (obecnie Skrobiszewskiej).