Majowy przegląd DKF „Bez Nazwy” 18-20 V

Majowy przegląd DKF „Bez Nazwy” 18-20 V

DKF „Bez Nazwy”, Kino Fenix i Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na majowy przegląd dyskusyjnego klubu filmowego. Filmowo-koncertowy set tym razem w weekend 18-20 maja.

120 UDERZEŃ SERCA
W filmie Robina Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi. Są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS we Francji zbiera żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, spotykającej śmierć, rasowe rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia – chyba ostatniego – które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach.

QUEEN: HUNGARIAN RHAPSODY (live in Budapest, 1986)
Pierwszy na Węgrzech koncert Queen grany w ramach trasy Magic Tour w 1986 roku, która była ostatnią w wykonaniu Freddiego Mercury’ego. Trzy lata przed upadkiem Muru Berlińskiego był to największy koncert, jaki miał miejsce na Népstadion w Budapeszcie i pierwszy koncert zachodniego rocka za Żelazną Kurtyną. Wydarzenie to miało tak ogromne znaczenie dla władz Węgier i przemysłu filmowego, że została zebrana grupa najlepszych operatorów i techników filmowych w kraju, aby nakręcić film dla potomności. Koncert zawiera między innymi takie przeboje, jak Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love, I Want To Break Free, czy We Are The Champions.

DZIENNIK MASZYNISTY
Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

piątek 18.05
17:00 120 uderzeń serca
19:30 Queen: Hungarian Rhapsody

sobota 19.05
18:00 Dziennik maszynisty
20:00 120 uderzeń serca

niedziela 20.05
19:00 120 uderzeń serca