Ł Festiwal: Hades, Jetlagz, An On Bast i inni 29 VIII

Ł Festiwal: Hades, Jetlagz, An On Bast i inni 29 VIII

Pierwsi wykonawcy tegorocznego Ł Festiwalu ogłoszeni! 29 sierpnia na dziedzińcu wystąpią: Hades, Jetlagz, An On Bast, Pejzaż oraz 2Shy. Bilety w cenie 70 zł dostępne są w sprzedaży na goout.net ➡️ https://bit.ly/31lC0Pn

Hades zadebiutował na scenie rapowej w zespole Hi-Fi Banda. Karierę solową rozpoczął w 2011 roku. Dotychczas nagrał cztery solowe płyty, z których przedostatnia pt. „Świattło” wdarła się na 1. miejsce OLiS-u. Najnowszy album “COMBO” ukazuje się 14 listopada 2019 r. W 2013 roku wspólnie z O.S.T.R. nagrał kultową płytę “HAOS”. Album zadebiutował wówczas na 1. miejscu OLiS-u i pokrył się złotem już w przedsprzedaży, a chwilę później platyną. Równolegle ukazał się singiel projektu POE (Projekt Ostry Emade) pt. “My albo oni”, na którym gościnnie pojawił się również Hades. Rok później Łukasz ponownie połączył siły z Ostrym rapując swoją zwrotkę w utworze “Hip Hop Hooligans” z płyty “Kartagina” (O.S.T.R. & Marco Polo).

 

Jetlagz to projekt muzyczny, założony przez dwóch warszawskich raperów – Kosiego i Łajzola, znanych również z takich projektów i kolektywów jak Północ Centrum Południe, JWP czy Bez Cenzury.

Pierwszy długogrający album zespołu pod tytułem „WSK8OFMND” (Warsaw Skate Of Mind) został wydany w grudniu 2017 roku. Debiutancki album rozszedł się w ponad 7 tysiącach kopii i został bardzo dobrze przyjęty przez odbiorców, a w szczególności przez branżowe media i krytyków muzycznych. Dowodem tego były liczne pozytywne recenzje muzyczne, a także nominacje oraz nagrody zdobyte na różnych konkursach i festiwalach.

„Szum” to drugi, długogrający album duetu Jetlagz, czyli Kosiego (JWP, PCP,  Blackbook) i Łajzola (JWP, Bez Cenzury). Po pierwszym, bardzo dobrze przyjętym LP    pt. „WSK8OFMND”, wykonawcy konsekwentnie kreują swój unikalny styl, łącząc elementy rapowej klasyki, znanej z macierzystego kolektywu JWP oraz nowoczesnych brzmień i innowacyjnych zabiegów artystycznych. Tematyka utworów jest dość przekrojowa – od imprezowych, mocnych ‘bengerów’, po nostalgiczne ‘storytellingi’, natomiast wspólnym mianownikiem ich wszystkich jest pojęcie szumu, jako zjawiska które nas otacza i przejawia się na różnych płaszczyznach i wymiarach (szum miasta, szum medialny, szum informacyjny, szum w głowie, etc.). Wykonawcy zaprosili na płytę kilku skrupulatnie wybranych artystów (Ero, PRO8L3M, Gverilla, Wuzet), a o oprawę muzyczną zadbali wiodący utalentowani producenci muzyczni, m.in.: Err Bits, The Returners, Richu M czy 1988.

 

An On Bast (Anna Suda) to kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Rok 2006 to początek jej kariery: publikuje swój pierwszy album, zostaje wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Aktywna przez ostatnie 12 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych.

Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.

Jej koncerty zachwyciły publiczność wielu klubów na świecie oraz różnorodnych festiwali między innymi Sonar (Barcelona), Fusion (Germany), Garbicz (Poland), Piknic Électronik Melbourne (Australia), Nachtdigital (Germany), 3000° Festival (Germany), Numusic (Stavanger), Kvitnu (Kiev), Rekolectiv (Bucharest), Strom (Copenhagen) i w Polsce Audioriver (Płock), Unsound (Kraków),Tauron (Katowice), Animator (Poznań), Malta Festival (Poznań).

Ma na koncie wiele wydawnictw, siedem albumów wydanych w Polsce, Niemczech, UK i USA oraz szereg EPek z muzyką taneczną. An On Bast to artystka kompletna: wizjonerka, kompozytorka, producentka własnych utworów, od 2014 roku również wydawca – prowadzi własny label – Ghost Kitchen. Nakładem tegoż wydawnictwa wyszedł jej ostatni album zatytułowany “Neuroplastic Brain Fitness”.

Zajmuje ją również szeroko pojęte udźwiękawianie, tworzy muzykę do filmów, instalacji, spektakli tanecznych oraz wszystkiego, gdzie muzyka dodaje znaczenia i barwy. Chętnie reinterpretuje elektronicznie dzieła muzyki klasycznej, “Święto Wiosny” Strawińskiego, muzykę Chopina, Wieniawskiego czy filmową Pendereckiego.

 

Pejzaż (Bartosz Kruczyński) – połowa duetu Ptaki. Na koncie ma dwa wydawnictwa. Debiutancki ‚Ostatni Dzień Lata’ ukazał się w 2018 r. i był pocztówką z dawnych kurortów, cytatami z polskiego popu z lat 60, soulu oraz hip hopu złotej ery. ‚Blues’ idzie o krok dalej i nostalgię zamienia na klub nocny z muzyką house i r’n’b. Oczywiście z zachowaniem niepodrabialnego klimatu. To taneczny album dla didżejów, który jakoś nigdy wcześniej w Europie Wschodniej nie powstał.

 

2Shy, czyli połowa duetu Private Press wraca na Ł Festiwal po piorunującym solowym debiucie „Night Conclusion”! Janek zabierze nas w podróż po swoim przydymionym muzycznym świecie.