Ł Festiwal 10 VIII – Program

Ł Festiwal 10 VIII – Program

5 edycja, 10 wykonawców, 2 sceny! To wszystko już 10 sierpnia na naszym dziedzińcu! Bilety do kupienia na goout.net oraz goingapp.pl, a także w kasie kina Fenix.

KUP BILET: GOOUT KUP BILET: GOING

ŻAL

scena mała – 18:00
Duet elektroniczno – wokalno – gitarowy nastawiony na szybki sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Grają sympatyczną taneczno-piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką. Wintydżową taneczną elektronikę rodem z lat 80 okraszają brudnymi gitarowymi solówkami.
Muzyka ta przywodzi na myśl takie klasyki jak New Order, Bronski Beat, Massive Attack czy David Bowie. W ich instrumentarium wchodzą: analogowa drummaszyna, monofoniczny analogowy syntezator i pętle nagrane na ciepłych analogowych syntezatorach, oraz gitara i wokal.


WCZASY

scena główna – 18:45
Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.
Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy.


ENCHANTED HUNTERS

scena mała – 19:30
Znakomite songwriterki Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica powracają po 7 latach z wyczekiwanym albumem „Dwunasty dom”, który tej jesieni ukaże się nakładem Latarnia Records.
Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów. Wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80-tych.


TUZZA

scena główna – 20:15
Warszawski duet Benito i Ricci to bez wątpienia jeden z najoryginalniejszych obecnie projektów na młodej scenie.
Newschool oraz doskonale przemyślany i konsekwentny koncept sprawia, że „TUZZA to marka jak waluta”, która bezlitośnie dystansuje rodzimy hip-hop. Unikatowe teksty obfitujące w odniesienia do amerykańskich filmów o włoskich gangsterach doskonale przeniesione są tu na polskie podwórko.


NORMAL ECHO

scena mała – 21:00
Normal Echo to Dawid Szczęsny, mieszkający w Berlinie muzyk znany m.in. z zespołu Niwea. W 2017 r. wydał szczery i bezkompromisowy album „Kaskady”.
W kwietniu tego roku powrócił z epką „W Pół”. To jeszcze bardziej introwertyczna i outsiderska wersja Normal Echo. Muzyka jest tu jeszcze bardziej minimalistyczna, a teksty szczególnie zapadające w pamięć. Nie ma w niej żadnego udawania czy mrugania okiem do słuchaczy. Jest surowo i ciemno. Nowa płyta to niespełna 20 minut muzyki, której warto posłuchać kilkukrotnie, bowiem została ona pomyślana jako całość, a utwory nawiązują do siebie nawzajem – zarówno tekstowo, jak i muzycznie.


KAMP!

scena główna – 21:45
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal.
Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!
Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house’owymi utworami zagwarantowały sprzedaż przekraczającą 10 tys. sztuk oraz wielkie zainteresowanie ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez Londyn i Pragę, po Los Angeles.
W lecie 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym.
Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną „Ornetę”, po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 – „Deny” i „Turn My Back On You”.
17 września 2018 pojawił się entuzjastycznie przyjęty przez prasę album „DARE”.
W swojej twórczości podróżowali na granicy popu i elektroniki zjednując sobie publiczność po obu stronach, niemniej romans z elektronicznym popem uznają za zamknięty. Swoich korzeni szukają w techno i to jest kierunek, którego możemy się spodziewać w nowej odsłonie koncertowej.



PRIVATE PRESS live

scena mała – 23:00
Warszawski duet tworzony przez dwójkę przyjaciół – Adama (Matat Professionals, Newborn Jr.) i Janka.
Specjalizują się w produkowaniu energetycznego, połamanego techno z elementami Detroit oraz dub’u. Ich debiutancka epka „Selftitled” ukazała się nakładem rodzimej wytwórni Technosoul, zdobywając uznanie wśród takich artystów jak Ryan Elliott, Radio Slave, Spencer Parker czy Avalon Emerson. Kolejne wydawnictwa ukazywały się nakładem holenderskiej wytwórni Indigo Area oraz Rekids. Swoje energetyczne live acty prezentowali w większości rozpoznawalnych klubów w kraju, a także na OFF Festival, Up To Date Festival oraz w kultowym De School.


KUBA SOJKA live

scena główna – 00:00
wicieli polskiej sceny elektronicznej. Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz. Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się  w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP „Bright shadow of a star” było już słychać zalążki future jazzu, a album „Mysterious intrigue”, wydany na 2×12″, znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazję współpracować z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner.
Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą. Jako jeden z niewielu Artystów pochodzących z Polski wystąpił w legendarnym klubie Berghain / Panorama Bar. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce.


SHARI VARI

scena mała – 01:00
Reprezentantka łódzkiej sceny, jedna z najbardziej znanych polskich DJ-ek. Stała bywalczyni najważniejszych imprez techno w kraju.
Po wielu muzycznych doświadczeniach wczesnych lat wybrała muzykę elektroniczną, która z niesłabnącą siłą jest przy niej do tej pory. Sam początek to zdecydowanie elektro, dzięki któremu odnalazła swoją ksywkę. Po krótkim czasie ekscytacji tym stylem, przyszła pora na techno. Choć gatunek ten naturalnie gra w jej duszy, nie rezygnuje z eksploracji innych muzycznych przestrzeni.


EVAM

scena mała – 02:00
Maciek Kwasek – łowicki dj, od trzech lat wchodzący w skład ekipy festiwalu i związany z organizacją naszego wydarzenia. Publiczność Ł Festiwalu może go kojarzyć z ubiegłorocznej edycji. W tym roku wy- stąpi z debiutanckim setem w ramach swo- jego nowego alternatywnego projektu.