KONCERTY W PRACOWNI – SICKROOM / INFERNAL NIGHT 17.03

KONCERTY W PRACOWNI – SICKROOM / INFERNAL NIGHT 17.03

Serdecznie zapraszamy na koncerty w Pracowni. W każdy piątek marca w piwnicy Łowickiego Ośrodka Kultury będziemy gościć łowickie zespoły oraz zaproszonych przez nich do wspólnego koncertowania gości. Przed nami co tydzień inny rodzaj muzycznych wrażeń. Od mięsistego metalowego grania, przez surfujące garażowe melodie, do rasowego rocka w najlepszym wydaniu. Co tydzień na scenie pojawią się na pewno dwa zespoły, a nie wykluczone są niespodzianki. Mamy nadzieję, że piątkowe granie w Pracowni stanie się imprezą cykliczną, którą będziemy tworzyć wspólnie z muzykami, słuchaczami i wszystkimi osobami związanymi z łowicką sceną muzyczną.

W pierwszym rozdaniu zagrają:

    • 17.03   SICKROOM // INFERNAL BIZARRE
    • 24.03   SYNESTEZJA // WINNI KASĘ
    • 31.03   EASY // OYA

Wszystkie koncerty będą ruszały o godzinie 20:00 , wejście i wyjście przez bramę od ulicy Starorzecze. Wstęp na wszystkie jest wolny, ilość miejsc ograniczona.

SICKROOM

Zespół Sickroom powstał w 2007 roku w Łowiczu, gra muzykę metalową. Dzielił scenę z takimi zespołami jak Frontside, Jelonek, Alastor, Still Well, Proletaryat, Lipa Li, Lido, Carnal, Corruption, Lostbone, Drown May Day, Carrion, KaAtaKilla, wystąpił na festiwalu Hunterfest 2009 oraz jako bezpośredni support zespołu Korn na Ursynaliach 2011. Sickroom ma na koncie dwie EPki: “147” z roku 2010 oraz „Księga Samotnika” – wydana w styczniu 2017r. Wydawnictwo pokazuje nowe oblicze zespołu, warstwę liryczną tworzą wiersze poety okresu młodej polski – Tadeusza Micińskiego. Obecny skład to Kamil Słubik (gitara,produkcja), Maciej Sadokierski (gitara, produkcja, aranżacja), Piotrek Stawicki (wokal), Tomasz Malowaniec (bas), Robert Zaczkowski (perkusja).
INFERNAL BIZARRE
Bardzo szerokie inspiracje powodują, że muzycznie będzie to podróż w ciężkie brzmienia lat 90-tych kiedy death metal niósł dumnie swą koronę, piekielnie szybki thrash, czy odrobinę psychodelii okraszone to wszystko warstwą twórczej rdzy. Zespół jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznego projektu festiwalowego „Infernal Night”. Po płycie „Medium” w 2022 r. ukazał się kolejny materiał ” Mroczne Dziedzictwo”. Obecny skład to Kamil Szkup – wokal, Marcin Węglarek – gitara, Piotr Nastarowicz – gitara, Piotr Florczak – perkusja, Dawid Pawlata – bas.