Koderki przed parą książęcą Japonii

Koderki przed parą książęcą Japonii

Następca tronu Cesarstwa Japonii książę Akishino wraz z małżonką, księżną Kiko, odwiedzili Łowicz. Wizyta japońskiej pary książęcej, 30 czerwca br. związana była z jej kilkudniowym pobytem w Polsce z okazji obchodzonych w tym czasie 100-leciem nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy oboma państwami. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd premiera Ignacego Paderewskiego.

Jednym z punktów wizyty było zwiedzanie zbiorów łowickiego muzeum i udział w warsztatach sztuki ludowej, w czasie których para książęca zapoznała się z techniką wykonywania tradycyjnych wycinanek łowickich. Pobyt gości w Łowiczu zakończył występ grupy młodszej Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”. Książę Akishino i księżna Kiko wyrazili swój zachwyt zarówno barwnymi wycinankami łowickimi, jak i ludowymi strojami i tańcem zespołu.

To duże wyróżnienie dla zespołu, który już w środę 10 lipca wyjeżdża do Macedonii na INTERNATIONAL FOLKLORE FESTIVAL „OHRID SUN”. Życzymy powodzenia !

foto. Grzegorz Turski