Kino plenerowe ŁOK 26 VI

Kino plenerowe ŁOK 26 VI

Zapraszamy na trzecią odsłonę KINA PLENEROWEGO na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury.  W piątek, 26 czerwca, o godz. 21.30 zobaczymy muzyczny dokument biograficzny „SUGAR MAN” /reż. Malik Bendjelloul, prod. Szwecja, Wlk. Brytania, 85 min./. Gospodarzem pokazu będzie Zbigniew Stelmaszewski.

Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej/Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny w ramach projektu „Działalność programowa DKF Bez Nazwy w 2020 r.”

„SUGAR MAN” to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym… nikt nie słyszał. Pod koniec lat 60. w jednym z barów w Detroit dwóch uznanych producentów muzycznych usłyszało nieznanego piosenkarza o wielkim talencie. Nagrali z nim album, licząc że z miejsca stanie się gwiazdą. Jednak płyta okazała się fiaskiem: nie chciał jej kupować dosłownie nikt. Piosenkarz wkrótce zniknął bez śladu, jeśli nie liczyć plotki o jego przedziwnym samobójstwie podczas koncertu. Kilka lat później pirackie kopie jego płyty trafiły do podzielonej apartheidem Południowej Afryki. W ciągu dwóch dekad odniosły tam niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży Elvisa Presleya i Rolling Stonesów, choć sam piosenkarz nigdy się o tym nie dowiedział. Dwaj południowoafrykańscy fani postanowili odkryć, co naprawdę stało się z ich idolem i bohaterem. Śledztwo zaprowadziło ich do prawdy bardziej niezwykłej, niż wszystkie mity krążące wokół artysty znanego jako Rodriguez. Ten film to opowieść o jego niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki.

Wstęp wolny.
Zachowujemy dystans i bezpieczeństwo!