Enchanted Hunters i Shari Vari na Ł Festiwalu 10 VIII

Enchanted Hunters i Shari Vari na Ł Festiwalu 10 VIII

Na Ł Festiwalu nie zabraknie kobiet! Z wyjątkowym koncertem promującym nadchodzące wydawnictwo wystąpią w Łowiczu dziewczyny z Enchanted Hunters, które po długich wyczekiwaniach fanów muzyki alternatywnej, wracają z nowym albumem, tym razem w kompletnie innej stylistyce i w całości po polsku. Jedna z najpopularniejszych polskich DJ-ek Shari Vari uzupełnia skład naszej imprezy zamykając tym samym line-up tegorocznej edycji.

KUP BILET: GOOUT KUP BILET: GOING

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową “Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach.

Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu „Małe Stłuczki”. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na Little Crushes EP.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które zostały zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza (m.in. Król, Oxford Drama, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany “Dwunasty dom” ukaże się tej jesieni nakładem Latarnia Records, a promuje go singiel “Plan Działania”.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów. Wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80-tych.

Shari Vari przedstawiać nie musimy. Reprezentantka łódzkiej sceny jest jedną z najbardziej znanych polskich DJ-ek. Stała bywalczyni najważniejszych imprez techno w kraju.

Po wielu muzycznych doświadczeniach wczesnych lat, Shar Vari wybrała muzykę elektroniczną, która z niesłabnącą siłą jest przy niej do tej pory. Sam początek to zdecydowanie elektro, dzięki któremu odnalazła swoją ksywkę. Po krótkim czasie ekscytacji tym stylem, przyszła pora na techno. Choć gatunek ten naturalnie gra w jej duszy, nie rezygnuje z eksploracji innych muzycznych przestrzeni. Czasem dla odmiany zagra tech-house, które są potrzebną pauzą między masywnością i tempem jej stałego grania.

Piąta edycja, dziesięciu wykonawców, 10 sierpnia w Łowickim Ośrodku Kultury. Proste! Bilety można kupić na www.goout.net oraz www.goingapp.pl w cenie 40 zł.