DKF „Bez Nazwy” sezon 2019/2020 11-13 X

DKF „Bez Nazwy” sezon 2019/2020 11-13 X

Już w najbliższy piątek, 11 października, premierowo, filmem Janka Komasy „BOŻE CIAŁO” otworzymy 24. sezon Dyskusyjnego Klubu Filmowego  „Bez Nazwy”. Zobaczymy też filmy:  PARASITE w reżyserii Bong Joon-ho – tegorocznego zdobywcę Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes i PIRANIE prod. włoskiej w reż. Claudio Giovannesi. Ale to nie wszystko, 12 października o godz. 19.00 z nowym albumem wystąpi zespół EABS. Śpieszcie się, biletów coraz mniej.


BOŻE CIAŁO
reż. J. Komasa / obyczajowy / Polska

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…


PARASITE
reż. Joon-ho Bong / dramat / Korea Płd.

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.


EABS

EABS z nowym albumem! Zespół tym razem skoncentrował się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej. Główną inspiracją stała się sławna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA. Prace nad Slavic Spirits to próba kontaktu ze światem bezpowrotnie utraconej kultury, która przez niepiśmienność słowian nigdy nie zostanie już dokładnie zbadana. Pod wpływem inspiracji rozważaniami wielu muzyków, historyków, dziennikarzy, pisarzy a nawet psychoterapeutów bardzo szybko zaczęły pojawiać się kompozycje, które zespół wydostał z głębi swojego ducha i wyobraźni.

Bilety już do nabycia:
I pula – 30 zł – do 30.09
II pula – 40 zł – do 11.10
III pula – 50 zł – 12.10
online ➡️ https://bit.ly/2jZInEv
stacjonarnie ➡️ kasa Kino FENIX (Łowicz, ul. Podrzeczna 20)

 Zapraszamy!


PIRANIE
reż. C. Giovannesi / dramat / Włochy

Piętnastolatki – Nicola, Tyson, Lollipop, Briatò – chcą zarabiać, kupować markowe ubrania i nowe skutery. Posiadają broń i władzę w mieście. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci. Żyją w permanentnym stanie wojny. Handlują narkotykami, rabują, zabijają bez skrupułów.
To szokujący obraz młodego pokolenia – dzieci, dla których nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze, władza, przeżyć do jutra.

 


11.10 (piątek)
17:30 BOŻE CIAŁO
20:00 PARASITE
12.10 (sobota)
19:00 EABS ‚Slavic Spirits’
19:30 BOŻE CIAŁO
13.10 (niedziela)
Europejski Dzień Kina Artystycznego
17:30 PIRANIE
19:30 BOŻE CIAŁO