21. OCH! Film Festiwal – program 1-22 II

21. OCH! Film Festiwal – program 1-22 II

„ Sygnowano OCH! Film Festiwal”
10-16 stycznia „Kraina miodu” 17.00
24-30 stycznia „Nasza mała Polska” (premiera) 17.00

PROGRAM FESTIWALU W PDF

1.02 sb 19.00 KRÓL – koncert otwarcia (BILETÓW BRAK!)

Bardzo się cieszymy, że artysta został zabukowany przez nas już we wrześniu, przed „wybuchem” przebojów na Liście Trójki. Błażej jest nominowany do „Paszportów Polityki” za rok 2019 ( za piosenki łączące poetycką lakoniczność, surrealistyczną wyobraźnię i niezwykłe wyczucie melodii).

2.02 nd film otwarcia 18.00
NĘDZNICY (Francja) – film otwarcia 1:42 (przedpremiera)

Proszę, słuchajcie tego, co mieszkańcy przedmieść mówią od przeszło 20 lat. Bo teraz mamy wrażenie, że nikt nas nie słucha. Chciałbym zadedykować ten film prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi. Od ponad 20 lat byliśmy „żółtymi kamizelkami”, domagaliśmy się swoich praw. Teraz, kiedy „żółte kamizelki” od kilku miesięcy wychodzą na ulice, ludzie dopiero zaczynają zdawać sobie sprawę z policyjnej przemocy – mówi reżyser Ladja Ly. Film został umieszczony przez Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej na tzw. shortliście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

3.02 pn 19.00
PORTRET KOBIETY W OGNIU (Francja) 2:00

Jeśli kochacie piękno i artyzm, to będzie film dla Was. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest. Akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. Sciammy stworzyła wyciszony, cudownie spełniony, pełen niuansów, łagodności i namiętności obraz – porównywalny do najlepszych płócien barokowych mistrzów.

4.02 wt 17.00 sekcja Dokument
I MŁODZI POZOSTANĄ (N.Zelandia / Wlk.Brytania) 1:40

Nominowany do Bafty film Petera Jacksona. Reżyser zgłębia mroczną historię pierwszej wojny światowej. To stworzony z oryginalnych odrestaurowanych materiałów ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum, z wykorzystaniem przetworzonego dźwięku z archiwum BBC oraz wywiadów z żołnierzami niezwykły obraz, ożywiający rzeczywistość wojny na linii frontu za pomocą nowoczesnych technik produkcji, wyostrzenia i barwienia archiwalnej taśmy filmowej. To jeden z najdroższych filmów eksperymentalnych kina dokumentalnego ostatnich lat.

4.02 wt 19.00 PORTRET KOBIETY W OGNIU (Francja)

5.02 śr 17.00 Willem Dafoe -mistrz kreacji
VAN GOGH.U BRAM WIECZNOŚCI (Francja/Irlandia) 1:50
wprowadzenie do filmu: Janusz Wróblewski (Tygodnik Polityka)

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

5.02 śr 19.00 BŁĄD SYSTEMU (Niemcy) 1:58
wprowadzenie do filmu: Janusz Wróblewski (Tygodnik Polityka)

Niemiecki kandydat do Oscara. Dla Benni liczy się tylko jedno – wrócić do mamy. Ale to niemożliwe. Niepanująca nad sobą, agresywna 9-latka jest skazana na wędrówkę po placówkach opiekuńczych, które nie potrafią jej pomóc. Desperacka potrzeba bliskości popycha ją do nieakceptowalnych zachowań, przez co w slangu pracowników socjalnych nazywana jest „łamaczem systemu”. Ostatnią nadzieją dla Benni jest nowy opiekun Micha i jego niekonwencjonalne metody wychowawcze. Film zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale. Film wstrząsający i bezkompromisowy.

6.01 cz 17.00 sekcja Siedemnasta
ŻELAZNY MOST (Polska) 1:24 + spotkanie z reżyser Moniką Jordan Młodzianowską

Jedyny polski film jaki prezentujemy na OCH! to dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosną relację. Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, też górnika. Żeby spotykać się z kochanką, wysyła Oskara do pracy na dalekie i niebezpieczne odcinki. W trakcie jednej ze schadzek Oskar zostaje zasypany, a kochankowie rzucają się w wir akcji ratowniczej. Muszą przy tym uporać się z poczuciem winy oraz świadomością, że pośrednio przyczynili się do dramatu zasypanego mężczyzny. Nie pomaga im w tym żywe uczucie, jakim nadal siebie darzą. Zbyt wiele pytań, niepodjętych decyzji zostaje nagle bez rozwiązania, a niemożność konfrontacji z zaginionym mężem zmusza kochanków do szukania odpowiedzi w samych sobie.

6.01 cz 19.00 BŁĄD SYSTEMU (Niemcy)

7.02 pt 19.00 SKALPEL. Music For S – koncert

Kolejna odsłona muzyczna Festiwalu to SKALPEL z projektem Music for S. Bardzo żałujemy że na OCH! nigdy nie wystąpił Tomasz Stańko. Nie zdążyliśmy… Elektro-akustyczne impresje inspirowane twórczością Mistrza, przeżyjemy wspólnie w polskim formacją Skalpel (Igor Pudło, Marcin Cichy) – elektronika, Piotrem Damasiewiczem – trąbka i Rafałem Dutkiewiczem – perkusja. Ten materiał miał swoją premierę w lipcu br. w Warszawie na Placu Defilad.

7.02 pt 18.00 Willem Dafoe -mistrz kreacji – SEANS DODATKOWY !!!
VAN GOGH.U BRAM WIECZNOŚCI (Francja/Irlandia) 1:50

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

8.02 sb 19.00 OFICER I SZPIEG (Francja) 2:06

Epicki thriller na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie. „Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

9.02 nd 19.00 OFICER I SZPIEG (Francja)

9.02 nd 16.45 PROSTA HISTORIA ( Francja / USA) 1:52
POKAZ SPECJALNY OCH! 2000-2020

Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem. Nie rozmawiał z nim od ponad dziesięciu lat. Ponieważ już dawno odebrano mu prawo jazdy i w dodatku niedowidzi, postanawia wyruszyć w drogę jedynym dostępnym mu wehikułem – małym traktorem z przyczepą. Przemierza 300 mil lokalnymi drogami, pośród pól i łąk Iowy i Wisconsin. Jedzie niespiesznie, by tak rzec, delektując się drogą, niczym wędrujący Wilhelm Meister Goethego, nie tyle jednak ucząc się życia, ile je sobie przypominając i porządkując najważniejsze wydarzenia. Jadąc wolno może podziwiać zmieniający się krajobraz i kontemplować zachody słońca, ma czas na rozmowy z napotkanymi ludźmi, a na noc zatrzymuje się tam, gdzie akurat zastał go zmrok – na skraju lasu lub pola. Jest wolny – żyje pełnią życia, na swój sposób i w swoim tempie..

10.02 pn 16.45 PARASITE (Korea) 2:12
POKAZ SPECJALNY OCH! – WERSJA CZARNO-BIAŁA !!!

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć .„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

10.02 pn 19.00 NIE MA NAS W DOMU (Wlk.Brytania) 1:40

To małe arcydzieło na banalny z pozoru temat. Takie kino robi tylko Ken Loach. Angielski reżyser od początku kariery (czyli od ponad pół wieku) interesuje się ludźmi, którzy mało kogo interesują, i tematami, które inni uznają za zbyt przyziemne. Śmieciówki są problemem powszechnym zarówno w Anglii, jak i w Polsce. Brak socjalnego zabezpieczenia, brak pewności jutra przekładają się na mniejsze i większe ludzkie dramaty. W filmie Loacha to dramat rodziny Ricky’ego Turnera, którego kryzys 2008 roku pozbawił stałego zatrudnienia i szansy na kredyt hipoteczny. Ricky, wciąż próbując poprawić swój los, decyduje się na „zero-hours contract” w firmie kurierskiej. Musi mieć własnego vana i być dyspozycyjny, ale wierzy, że jak tylko się wdroży, pieniądze zaczną płynąć. By mieć na dostawczaka, sprzedaje samochód żony Abby, która także pracuje na śmieciówce jako opiekunka osób starszych. Dzieci – buntujący się 16-letni Seb i zbyt odpowiedzialna na swoje 11 lat Lisa Jane – widują ich coraz rzadziej. Nie da się wychowywać dzieci przez telefon, nie da się pielęgnować więzi, gdy pada się ze zmęczenia na kanapie przed telewizorem….

11.02 wt 17.00 sekcja Dokument
FREE SOLO: EKSTREMALNA WSPINACZKA (USA) 1:40 najlepszy film DKF”Bez Nazwy” 2019

Niesamowite kinowe doświadczenie. Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. Free Solo zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

11.02 wt 19.00 NIE MA NAS W DOMU (Wlk.Brytania)

12.02 śr 17.00 Willem Dafoe – mistrz kreacji
LIGHTHOUSE (Kanada/USA) 1:50

Jeden z najważniejszych tytułów tego roku, wyróżniony na tegorocznym Cannes nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI, wyreżyserowany przez Roberta Eggersa, z wybitnymi rolami Willema Dafoe i Roberta Pattinsona. Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

19.00 W LABIRYNCIE (Włochy) 2:10 przedpremiera

Nastoletnia Samantha zostaje porwana w drodze do szkoły. Pomimo intensywnych poszukiwań nikt nie trafił na jej ślad. Piętnaście lat później odnajduje się w szpitalu. Nie wie kim jest, nie wie co się z nią działo. Z pomocą doktora Greena (Dustin Hoffman) próbuje odzyskać pamięć. Wspólnie starają się poukładać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – podziemnego więzienia, w którym ktoś zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Tajemnicę zniknięcia i powrotu dziewczyny próbuje również rozwiązać Bruno Genko ( Toni Servillo) niepokorny i bezkompromisowy detektyw, mający tylu przyjaciół, ilu wrogów. Sprawa Samanthy może być ostatnią, nad którą pracuje.

13.02 cz 17.00 sekcja Siedemnasta
MŁODY AHMED (Belgia/Francja) 1:24

Kino wielokrotnie próbowało mierzyć się z tematem fanatyzmu religijnego. Kameralny dramat nagrodzony za reżyserię w Cannes, o 13-latku uwiedzionym przez dżihad (Idir Ben Addi). Bracia Dardenne zastanawiają się, czy ze stanu zniewolenia umysłu można wyjść? Za inspirację utytułowanym twórcom posłużyła seria samobójczych ataków ekstremistów z Państwa Islamskiego m.in. na Muzeum Żydowskie w Brukseli i paryską redakcję „Charlie Hebdo”. Jednak fabuła jest całkowicie fikcyjna i właściwie nic jej nie łączy z tamtymi wydarzeniami. Na ekranie dominuje mały realizm, codzienność uchwycona w reporterskim skrócie. Obiektem napaści staje się powszechnie lubiana nauczycielka z podstawówki. Zamachowcem jest uczeń, któremu nie podoba się to, że wiąże się ona z Żydem. Historia wygląda na skrajnie naiwną, w finale wrażenie jest już zupełnie inne.

13.02 19.00 W LABIRYNCIE (Włochy)

14.02 pt 19.00 HISTORIA MAŁŻEŃSKA (USA) 2:16

Obejrzyjcie ten film w kinie, na dużym ekranie. Nicole (Scarlett Johansson) i Charlie (Adam Driver) to kochająca się para artystów. Wspólnie pracują, wspólnie mieszkają, wspólnie wychowują synka. Wiedzą o sobie wszystko. Kto gdzie zostawia nitkę dentystyczną, kogo jakie prezenty cieszą najbardziej, co kto lubi czytać, a czego nie znosi, kogo rozprasza telewizja. Po kilku latach miłości rozpoznają najdrobniejsze gesty i grymasy, doskonale wiedzą, czego się spodziewać. W swoim „byciu razem” zrośli się niemal w jeden organizm, mimo że każde z nich ma swoje ambicje i marzenia, głęboko skrywane przed tym drugim. Nadchodzi w końcu moment, w którym to one dochodzą do głosu….

15.02 sb 19.00 MAREK DYJAK – koncert

„Piękny Instalator” to tytuł jego najnowszego albumu, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki, do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza, tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jak sam mówi :„Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”. Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi: „Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.”
Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Strug,a oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z Artystą, tworząc część Jego zespołu.

16.02 nd 19.00 HISTORIA MAŁŻEŃSKA (USA)

17.02 pn 19.00 MONOS ODDZIAŁ MAŁP (Kolumbia) 1:42 premiera

Kolumbijski kandydat do Oscara. Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela krowę Shakirę, karabiny do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie zamieniają się w brutalną walkę o przetrwanie. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” stają twarzą w twarz ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi…

18.02 wt 17.00 sekcja Dokument
MARIANNE I LEONARD: SŁOWA MIŁOŚCI 1:42 premiera

Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

18.02 19.00 MONOS ODDZIAŁ MAŁP (Kolumbia)

19.02 śr 17.00 Willem Dafoe -mistrz kreacji
TOMMASO (Włochy) 1:55 premiera

Film Abela Ferrary. Grany przez Willema Dafoe Tommaso jest ekranowym alter ego samego reżysera. Wrażenie obcowania z intymnym dziennikiem potęguje fakt, że towarzyszkę życia Tommaso zagrała Cristina Chiriac, partnerka Abla, a w rolę córeczki ekranowej pary wciela się mała Anna Ferrara. Akcja filmu rozgrywa się natomiast w rzymskim mieszkaniu autora „Złego porucznika”. Niepostrzeżenie stajemy się świadkami dekonstrukcji toksycznej męskości – z jej agresją, zazdrością, seksualnymi frustracjami i uzależnieniami….

19.00 30 GRAMÓW (Iran) 2:10 przedpremiera

Film z gwiazdą „Rozstania” Farhadiego w głównej roli (Payman Maadi) nagrodzony w Tokio i Teheranie. Wybuchowa mieszanka wschodniej i europejskiej tradycji filmowej. To pojedynek między Samadem, szefem oddziału antynarkotykowego irańskiej policji, a Naserem, dealerem narkotyków. W kraju, gdzie za posiadanie 30 gramów kokainy, można zostać równie szybko powieszonym jak za 50 kilogramów. Złapanie może oznaczać jedno – śmierć.

20.02 cz 17.00 sekcja Siedemnasta
JOJO RABBIT (USA) 1:48

Film Taiki Waititiego, pokazywany w Polsce przedpremierowo podczas American Film Festiwal, to produkcja, która potrafi wywołać w widzu wiele niespodziewanych emocji. Niemiecki chłopiec Jojo znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka. Jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi. „Jojo Rabbit” to tak naprawdę przejmujący film o wchodzeniu w dorosłość i związane z nim nieegoistyczne spojrzenie na rzeczywistość.

20.02 cz 19.00 30 GRAMÓW (Iran)

21.02 pt CYKADA (UK)koncert zamknięcia

22.02 sb 18.00 film zamknięcia
ZDRAJCA (Włochy) 2:15 przedpremiera

To film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości, nie tylko fenomenalnie rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią; ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady – pytania, które nigdy nie przestały być aktualne. W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią…

bilety na filmy 15 zł
karnet na sekcję Główną (10 tytułów – 120 zł)
koncerty : Król 60 zł, Skalpel 50 zł, Marek Dyjak 70 zł, Cykada (UK) 50 zł
oficjalny profil Festiwalu https://www.facebook.com/OCHFF/?ref=bookmarks
Organizacja: DKF Bez Nazwy, Łowicki Ośrodek Kultury, Kino Fenix